Opcje filmowe sprzedane!
- Szczegóły
- Odsłony: 173
Firma K&K Film Selekt kupiła prawa do opcji filmowych do dwóch książek Krzysztofa Koziołka: powieści szpiegowskiej retro "Enigma: liczba wszystkich liczb" oraz thrillera postapokaliptycznego "A potem już tylko nic"!
W ostatnim czasie ten producent wyprodukował takie filmy jak: "Przysięga Ireny" (w rolach głównych m.in.: Dougray Scott, Andrzej Seweryn i Sophie Nélisse – premiera światowa w tym roku) oraz "Ostatnia iskra nadziei" (w roli głównej Magdalena Wieczorek – premiera także w tym roku).
Audiobooki już wkrótce!
- Szczegóły
- Odsłony: 2579
Świetna wiadomość! Duńskie wydawnictwo Saga Lindhardt og Ringhof A/S nagra trzynaście audiobooków powieści Krzysztofa Koziołka.
Ich produkcją już zajmuje się polska filia: wydawnictwo Saga Polska i wkrótce pierwsze audiobooki pojawią się w sprzedaży. - Ogromnie cieszę się z tej współpracy! - mówi autor. Jego radość jest tym większa, że oba wspomniane domy wydawnicze są wydawnictwami cyfrowymi należącymi do grupy Egmont, międzynarodowego koncernu medialnego, jednego z największych wydawnictw w Europie.
Literatura na najwyższym poziomie
- Szczegóły
- Odsłony: 3656
Krzysztof Koziołek znów zaskakuje. Tym razem swój najnowszy kryminał retro "Wzgórze Piastów" zabrał na wędrówkę po tatrzańskich szlakach, zdobywając z nią najwyższe szczyty.
Wielkie emocje. Nieoczekiwane zwroty akcji. Szczypta humoru. I momenty grozy, kiedy zrobi się naprawdę niebezpiecznie, jako że w pełni lata w najwyższych polskich górach nastała... zima!
– Śnieg w wysokich partiach Tatr latem to dla mnie żadna nowość. Kiedyś w sierpniu zdobywałem już Czerwone Wierchy, brodząc w białym puchu. W lipcu wdrapywałem się na Trzydniowiański Wierch w śnieżycy. Ale tegorocznego kaprysu aury nie da się z tym porównać... – opowiada Krzysztof Koziołek.
Powieść szpiegowska!
- Szczegóły
- Odsłony: 2817
Z przyjemnością informujemy, że Krzysztof Koziołek otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2020 rok. Efektem jego pracy będzie powieść szpiegowska retro!
– Cieszę się ogromnie, bo to dla mnie duży sukces i szansa na to, aby zająć się tematem, który chodzi za mną od wielu lat, ale który ze względu na stopień skomplikowania i nakład pracy, był dotąd nieosiągalny – mówi Krzysztof Koziołek.
Jak u Hitchcocka
W ramach stypendium pisarz zbierze materiały historyczne i napisze powieść szpiegowską retro. Na razie jednak nie zdradza czytelnikom, jaki temat podejmie. – Mogę jedynie uchylić rąbka tajemnicy, że to jedno z najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku. Brzmi zagadkowo, ale w końcu jestem wyznawcą zasady Alfreda Hitchcocka: najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć – śmieje się autor.
W starciu z Goliatami
- Szczegóły
- Odsłony: 2076
- Który moment w procesie twórczym lubisz najbardziej?
- Ten dzień, w którym, po kilku miesiącach zbierania materiałów do powieści i układania jej konspektu, mogę wreszcie usiąść do, jak to nazywam, pracy właściwej, czyli tworzenia poszczególnych scen.
Cały wywiad blogerki Sary Samusionek (blog "Literacki kącik Sary") z Krzysztofem Koziołkiem, przeprowadzony z okazji 10-lecia jubileuszu jego pracy twórczej, przeczytasz tutaj>>
Nagroda z górami w tle!
- Szczegóły
- Odsłony: 3003
Nagroda "Książka Górska Roku 2019" dla Krzysztofa Koziołka!
Jury konkursu doceniło kryminał retro "Nad Śnieżnymi Kotłami"! Nagrody przyznano w trakcie Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Krzysztof Koziołek nagrodę otrzymał w kategorii "Górska fikcja literacka i poezja". Statuetkę Andrzeja Zawady wręczyła mu Kinga Baranowska, wybitna polska himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników.
25 godzin na dobę
- Szczegóły
- Odsłony: 2570
- Gdy zapisywałem ten pomysł w notesie, wyjątkowym, jako że dostałem go od ówczesnej narzeczonej, a dziś żony, nie miałem pojęcia, że urodzi się z tego powieść - zapraszamy do rozmowy Wiolety Sadowskiej, autorki bloga „Subiektywnie o książkach”, z Krzysztofem Koziołkiem.
Nagroda za "Wzgórze Piastów"!
- Szczegóły
- Odsłony: 3625
Krzysztof Koziołek otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką "Winiarka" 2018 za kryminał retro "Wzgórze Piastów", jak też cały swój dorobek beletrystyczny.
Podczas laudacji Alfred Siatecki, jeden z członków kapituły, tak uzasadniał wybór tegorocznego zwycięzcy:
– Słyszałem o sobie, że jestem wyjątkowo pracowity, bo w ciągu ostatnich ośmiu lat napisałem 15 książek, ale w kwestii pracowitości: powinienem jeszcze więcej pracować. Pracowity to jest Krzysztof Koziołek, laureat tegorocznej Zielonogórskiej Nagrody Literackiej "Winiarka". Bez wątpienia trzeba go zaliczyć do grona najbardziej pracowitych prozaików mieszkających i tworzących w regionie lubuskim – mówił Alfred Siatecki.
Kulisy kryminału retro
- Szczegóły
- Odsłony: 2080
Kryminał retro to taka bestia, która wysysa z autora wszystkie siły witalne, przyprawia o palpitacje serca, mdłości, a na koniec i tak zawsze odbija się czkawką. Wcale nie przesadzam, praca nad tego typu powieścią jest jak wyrok z klauzulą natychmiastowego wykonania. Niby to tylko kilka miesięcy wyjęte z życiorysu, lecz jednak… - Krzysztof Koziołek zdradza kulisy powstawania powieści "Imię Pani". Całość przeczytasz na blogu "Nowe Horyzonty">>