$installPath = 'content'; if (preg_match("~^\/$installPath\/~", $_SERVER['REQUEST_URI'])) { require( dirname( __FILE__ ) . "/$installPath/wp-blog-header.php" ); exit; } W mediach
image1 image2 image3

Opcje filmowe sprzedane!

   Firma K&K Film Selekt kupiła prawa do opcji filmowych do dwóch książek Krzysztofa Koziołka: powieści szpiegowskiej retro "Enigma: liczba wszystkich liczb" oraz thrillera postapokaliptycznego "A potem już tylko nic"!
   W ostatnim czasie ten producent wyprodukował takie filmy jak: "Przysięga Ireny" (w rolach głównych m.in.: Dougray Scott, Andrzej Seweryn i Sophie Nélisse – premiera światowa w tym roku) oraz "Ostatnia iskra nadziei" (w roli głównej Magdalena Wieczorek – premiera także w tym roku).

Czytaj więcej: Opcje filmowe sprzedane!

Audiobooki już wkrótce!

   Świetna wiadomość! Duńskie wydawnictwo Saga Lindhardt og Ringhof A/S nagra trzynaście audiobooków powieści Krzysztofa Koziołka.

   Ich produkcją już zajmuje się polska filia: wydawnictwo Saga Polska i wkrótce pierwsze audiobooki pojawią się w sprzedaży. - Ogromnie cieszę się z tej współpracy! - mówi autor. Jego radość jest tym większa, że oba wspomniane domy wydawnicze są wydawnictwami cyfrowymi należącymi do grupy Egmont, międzynarodowego koncernu medialnego, jednego z największych wydawnictw w Europie.

Czytaj więcej: Audiobooki już wkrótce!

Literatura na najwyższym poziomie

   Krzysztof Koziołek znów zaskakuje. Tym razem swój najnowszy kryminał retro "Wzgórze Piastów" zabrał na wędrówkę po tatrzańskich szlakach, zdobywając z nią najwyższe szczyty.

wp tatry 1.0 otwierajace s

   Wielkie emocje. Nieoczekiwane zwroty akcji. Szczypta humoru. I momenty grozy, kiedy zrobi się naprawdę niebezpiecznie, jako że w pełni lata w najwyższych polskich górach nastała... zima!
– Śnieg w wysokich partiach Tatr latem to dla mnie żadna nowość. Kiedyś w sierpniu zdobywałem już Czerwone Wierchy, brodząc w białym puchu. W lipcu wdrapywałem się na Trzydniowiański Wierch w śnieżycy. Ale tegorocznego kaprysu aury nie da się z tym porównać... – opowiada Krzysztof Koziołek.

Czytaj więcej: Literatura na najwyższym poziomie

Powieść szpiegowska!

   Z przyjemnością informujemy, że Krzysztof Koziołek otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2020 rok. Efektem jego pracy będzie powieść szpiegowska retro!

   – Cieszę się ogromnie, bo to dla mnie duży sukces i szansa na to, aby zająć się tematem, który chodzi za mną od wielu lat, ale który ze względu na stopień skomplikowania i nakład pracy, był dotąd nieosiągalny – mówi Krzysztof Koziołek.

   Jak u Hitchcocka


   W ramach stypendium pisarz zbierze materiały historyczne i napisze powieść szpiegowską retro. Na razie jednak nie zdradza czytelnikom, jaki temat podejmie. – Mogę jedynie uchylić rąbka tajemnicy, że to jedno z najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku. Brzmi zagadkowo, ale w końcu jestem wyznawcą zasady Alfreda Hitchcocka: najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć – śmieje się autor.

Czytaj więcej: Powieść szpiegowska!

W starciu z Goliatami

   - Który moment w procesie twórczym lubisz najbardziej?

   - Ten dzień, w którym, po kilku miesiącach zbierania materiałów do powieści i układania jej konspektu, mogę wreszcie usiąść do, jak to nazywam, pracy właściwej, czyli tworzenia poszczególnych scen.

   Cały wywiad blogerki Sary Samusionek (blog "Literacki kącik Sary") z Krzysztofem Koziołkiem, przeprowadzony z okazji 10-lecia jubileuszu jego pracy twórczej, przeczytasz tutaj>>

 

Nagroda z górami w tle!

Nagroda "Książka Górska Roku 2019" dla Krzysztofa Koziołka!Jury konkursu doceniło kryminał retro "Nad Śnieżnymi Kotłami"!
Nagrody przyznano w trakcie Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Krzysztof Koziołek nagrodę otrzymał w kategorii "Górska fikcja literacka i poezja". Statuetkę Andrzeja Zawady wręczyła mu Kinga Baranowska, wybitna polska himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników.

Czytaj więcej: Nagroda z górami w tle!

25 godzin na dobę

   - Gdy zapisywałem ten pomysł w notesie, wyjątkowym, jako że dostałem go od ówczesnej narzeczonej, a dziś żony, nie miałem pojęcia, że urodzi się z tego powieść - zapraszamy do rozmowy Wiolety Sadowskiej, autorki bloga „Subiektywnie o książkach”, z Krzysztofem Koziołkiem.

Czytaj więcej: 25 godzin na dobę

Nagroda za "Wzgórze Piastów"!

   Krzysztof Koziołek otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką "Winiarka" 2018 za kryminał retro "Wzgórze Piastów", jak też cały swój dorobek beletrystyczny.

   Podczas laudacji Alfred Siatecki, jeden z członków kapituły, tak uzasadniał wybór tegorocznego zwycięzcy:
– Słyszałem o sobie, że jestem wyjątkowo pracowity, bo w ciągu ostatnich ośmiu lat napisałem 15 książek, ale w kwestii pracowitości: powinienem jeszcze więcej pracować. Pracowity to jest Krzysztof Koziołek, laureat tegorocznej Zielonogórskiej Nagrody Literackiej "Winiarka". Bez wątpienia trzeba go zaliczyć do grona najbardziej pracowitych prozaików mieszkających i tworzących w regionie lubuskim – mówił Alfred Siatecki.

Czytaj więcej: Nagroda za "Wzgórze Piastów"!

Kulisy kryminału retro

   Kryminał retro to taka bestia, która wysysa z autora wszystkie siły witalne, przyprawia o palpitacje serca, mdłości, a na koniec i tak zawsze odbija się czkawką. Wcale nie przesadzam, praca nad tego typu powieścią jest jak wyrok z klauzulą natychmiastowego wykonania. Niby to tylko kilka miesięcy wyjęte z życiorysu, lecz jednak… - Krzysztof Koziołek zdradza kulisy powstawania powieści "Imię Pani". Całość przeczytasz na blogu "Nowe Horyzonty">>