image1 image2 image3

Nagroda z górami w tle!

Nagroda "Książka Górska Roku 2019" dla Krzysztofa Koziołka!Jury konkursu doceniło kryminał retro "Nad Śnieżnymi Kotłami"!
Nagrody przyznano w trakcie Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Krzysztof Koziołek nagrodę otrzymał w kategorii "Górska fikcja literacka i poezja". Statuetkę Andrzeja Zawady wręczyła mu Kinga Baranowska, wybitna polska himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników.

Czytaj więcej: Nagroda z górami w tle!

Nagroda za "Wzgórze Piastów"!

   Krzysztof Koziołek otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką "Winiarka" 2018 za kryminał retro "Wzgórze Piastów", jak też cały swój dorobek beletrystyczny.

   Podczas laudacji Alfred Siatecki, jeden z członków kapituły, tak uzasadniał wybór tegorocznego zwycięzcy:
– Słyszałem o sobie, że jestem wyjątkowo pracowity, bo w ciągu ostatnich ośmiu lat napisałem 15 książek, ale w kwestii pracowitości: powinienem jeszcze więcej pracować. Pracowity to jest Krzysztof Koziołek, laureat tegorocznej Zielonogórskiej Nagrody Literackiej "Winiarka". Bez wątpienia trzeba go zaliczyć do grona najbardziej pracowitych prozaików mieszkających i tworzących w regionie lubuskim – mówił Alfred Siatecki.

Czytaj więcej: Nagroda za "Wzgórze Piastów"!

Kulisy kryminału retro

   Kryminał retro to taka bestia, która wysysa z autora wszystkie siły witalne, przyprawia o palpitacje serca, mdłości, a na koniec i tak zawsze odbija się czkawką. Wcale nie przesadzam, praca nad tego typu powieścią jest jak wyrok z klauzulą natychmiastowego wykonania. Niby to tylko kilka miesięcy wyjęte z życiorysu, lecz jednak… - Krzysztof Koziołek zdradza kulisy powstawania powieści "Imię Pani". Całość przeczytasz na blogu "Nowe Horyzonty">>

Literatura na najwyższym poziomie

   Krzysztof Koziołek znów zaskakuje. Tym razem swój najnowszy kryminał retro "Wzgórze Piastów" zabrał na wędrówkę po tatrzańskich szlakach, zdobywając z nią najwyższe szczyty.

wp tatry 1.0 otwierajace s

   Wielkie emocje. Nieoczekiwane zwroty akcji. Szczypta humoru. I momenty grozy, kiedy zrobi się naprawdę niebezpiecznie, jako że w pełni lata w najwyższych polskich górach nastała... zima!
– Śnieg w wysokich partiach Tatr latem to dla mnie żadna nowość. Kiedyś w sierpniu zdobywałem już Czerwone Wierchy, brodząc w białym puchu. W lipcu wdrapywałem się na Trzydniowiański Wierch w śnieżycy. Ale tegorocznego kaprysu aury nie da się z tym porównać... – opowiada Krzysztof Koziołek.

Czytaj więcej: Literatura na najwyższym poziomie

"Góra Synaj" od kuchni

   Co trzeba zrobić, żeby kryminał retro był naprawdę wiarygodny? Jakie pułapki czekają na pisarza? Dlaczego autor biegał po mieście z kserówkami w dłoni? Jak ważne dla takiej powieści jest tło historyczne? Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych - znajdziecie w rozmowie Krzysztofa Koziołka z Piotrem Gajkiem z Telewizji Regionalnej.

W starciu z Goliatami

   - Który moment w procesie twórczym lubisz najbardziej?

   - Ten dzień, w którym, po kilku miesiącach zbierania materiałów do powieści i układania jej konspektu, mogę wreszcie usiąść do, jak to nazywam, pracy właściwej, czyli tworzenia poszczególnych scen.

   Cały wywiad blogerki Sary Samusionek (blog "Literacki kącik Sary") z Krzysztofem Koziołkiem, przeprowadzony z okazji 10-lecia jubileuszu jego pracy twórczej, przeczytasz tutaj>>

 

Krwawiąca granica

   Powieści Krzysztofa Koziołka są skierowane do dorosłych i młodzieży. To sensacje i kryminały, w których trup ściele się gęsto, ale przemoc ma wymiar konwencjonalny. Autor nią nie epatuje, skupia się raczej na kulturowo-historycznym podłożu opowieści. Akcja wielu jego książek rozgrywa się na terenie województwa lubuskiego, ale za każdym razem pisarz stara się zmieniać miasto, by nie nudzić czytelników – czytamy w artykule Marcina Kube na łamach Rzeczpospolitej.

Czytaj więcej: Krwawiąca granica

25 godzin na dobę

   - Gdy zapisywałem ten pomysł w notesie, wyjątkowym, jako że dostałem go od ówczesnej narzeczonej, a dziś żony, nie miałem pojęcia, że urodzi się z tego powieść - zapraszamy do rozmowy Wiolety Sadowskiej, autorki bloga „Subiektywnie o książkach”, z Krzysztofem Koziołkiem.

Czytaj więcej: 25 godzin na dobę

Pełnokrwisty kryminał

   Góra Synaj to pasjonujący, inteligentny i kompletnie nieprzewidywalny kryminał, oferujący sobą zarówno świetnie skonstruowaną intrygę, jak i niezwykle barwnie, ciekawie i przekonująco nakreślony świat przedwojennego Dolnego Śląska. Uświadczymy tu wartkiej akcji, licznych zaskoczeń i niespodzianek, intrygujących bohaterów i wyjątkowego, niepowtarzalnego klimatu tamtych dawnych czasów, którego nie ma się ochoty przestawać chłonąć długo po dotarciu do ostatniej strony lektury... – czytamy w recenzji Urszuli Janiszyn na portalu opetaniczytaniem.pl.

Czytaj więcej: Pełnokrwisty kryminał