Po ludzku: ta strona piecze ciasteczka na Twoim komputerze. W języku urzędowym: ta strona używa cookies. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
image1 image2 image3

Dla bibliotek

   Zakup książek:

   Biblioteki zainteresowane kupnem książek autorstwa Krzysztofa Koziołka prosimy o kontakt mejlowy na adres: krzysztofkoziolek[@]wp.pl. Wydawnictwo Manufaktura Tekstów oferuje atrakcyjne warunki zakupów książek i rabaty, których wysokość zależy od wielkości zamówienia.

   Spotkania autorskie i warsztaty (referencje znajdują się na dole strony):

   1. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem połączone z wykładem na temat kryminału polskiego i kryminału skandynawskiego pt. "Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli przepis na kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasami topograficzny".


   2. Spotkanie autorskie dla młodzieży (lub dla dzieci ze szkół podstawowych) pt. "Milliard powodów, dla których kapitalna znajomość języka polskiego się opłaca".

   3. Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży (lub dorosłych) pt. "Jak jednym słowem uzbroić językową bombę".

   4. Warsztaty dziennikarskie dla bibliotekarzy i moderatorów DKK pt. "Bomba emocji między regałami".

   5. Warsztaty pisania kryminałów pt. "Literacka bestia nadchodzi".

   6. Warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie dla dzieci (klasy IV-VI szkoły podstawowej) pt. "Detektyw na tropie informacji".

   Szczegółowe informacje oraz konspekty zajęć dostępne są drogą mejlową.

   Relacje ze spotkań autora w całej Polsce można znaleźć tutaj (kliknij>>).

  Kontakt w sprawie spotkań autorskich i warsztatów:

  Wydawnictwo Manufaktura Tekstów: tel. kom. 601-540-163, e-mail:
krzysztofkoziolek[@]wp.pl


  Referencje wystawione przez organizatorów (biblioteki) zajęć prowadzonych przez Krzysztofa Koziołka:

   Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie
   Warsztaty dziennikarskie przeprowadzone przez Krzysztofa Koziołka w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyły się w ramach programu MKiDN "Partnerstwo dla książki". Udział w nich wzięła młodzież gimnazjalna z terenu gminy Krotoszyn. Zajęcia miały miejsce w siedzibie biblioteki oraz w filiach. Łącznie odbyło się 8 spotkań w ciągu 4 dni.
   Zaproszony gość w bardzo przystępny sposób przekazał zebranym tajniki dziennikarstwa. Poprzez doskonały kontakt z młodymi ludźmi sprawił, że spotkanie było pełne emocji, entuzjazmu i odbyło się w fantastycznej atmosferze. Wszyscy się dobrze bawili, na nudę zabrakło miejsca.
   Najważniejszą rzeczą w tych warsztatach dla mnie, jako bibliotekarza, było to, że prowadzący zwracał uwagę na kulturę języka, ortografię a przede wszystkim zachęcał do odwiedzania biblioteki i czytania książek. Wynikiem tego było zapisanie się kilku osób w poczet czytelników i aktywizacja tych, którzy są zapisani, a dawno nie wypożyczali.
   Jeśli ktoś oczekuje energetycznych, skutecznych i ciekawych zajęć dla młodego odbiorcy: zdecydowanie polecam!
   Beata Waleńska, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie

   Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wlkp.
   W okresie od września do grudnia 2017 r. Grodziska Biblioteka Publiczna realizowała projekt pt. „Kryminalna Bitwa Pokoleń”, odbywający się w ramach programu MKiDN „Partnerstwo dla książki”. W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Panem Krzysztofem Koziołkiem, który przeprowadził dla naszych uczestników spotkania polegające na moderowaniu międzypokoleniowej dyskusji na temat literatury kryminalnej.
   Cykl otworzyło wrześniowe spotkanie pt. „Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasem topograficzny”. Kolejne zatytułowane „Kryminalne starcie gigantów, czyli Raymond Chandler kontra Stieg Larsson” oraz „Sam trup nie wystarczy, czyli o tym jak zmierzyć zawartość kryminału w kryminale” odbyły się w październiku i listopadzie.
    Możemy z całą stanowczością stwierdzić, że zaangażowanie prowadzącego w przygotowanie dyskusji, profesjonalizm oraz rzetelność, składa się na bardzo wysoki poziom realizacji podobnych spotkań. Sposób prezentacji autorskiego materiału, doskonały kontakt z młodymi ludźmi sprawił, że spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, dla której na jednym ze spotkań zabrakło miejsca w naszej czytelni!
   Jesteśmy mile zbudowani wartością merytoryczną i dydaktyczną spotkań, które uczyły kultury języka oraz zachęcały do czytania i odwiedzania bibliotek.
   Biorąc pod uwagę powyższe z pełnym przekonaniem polecam spotkania z Panem Krzysztofem Koziołkiem jako wartościowe, zasługujące na miano wydarzenia kulturalnego wartego zorganizowania także w Państwa placówkach.
  Marek Adamski, Dyrektor Grodziskiej Biblioteki Publicznej