$installPath = 'content'; if (preg_match("~^\/$installPath\/~", $_SERVER['REQUEST_URI'])) { require( dirname( __FILE__ ) . "/$installPath/wp-blog-header.php" ); exit; } Wielki powrót hrabiny!
image1 image2 image3

Wielki powrót hrabiny!

Franziska von Häften powraca i to w roli, w jakiej mało kto się spodziewał! Bohaterka serii kryminałów retro porwie nie tylko czytelników, ale i turystów.

"Wzgórze Piastów. Powrót hrabiny" – taki tytuł nosić będzie trasa turystyczno-literacka, której produkcja właśnie się zaczęła. Trasa zostanie opartej na kanwie kryminału retro "Wzgórze Piastów" dziejącego się wiosną 1939 w przedwojennym Grünbergu, czyli współczesnej Zielonej Górze. Dziać się będzie w tej samej osi czasowej, co książka – będą to dodatkowe przygody hrabiny, jednocześnie mocno nawiązujące do fabuły powieści.W ramach projektu powstanie 10-odcinkowe opowiadanie z udziałem głównej bohaterki "Wzgórza Piastów", hrabiny Franziski von Häften – przypomnijmy: agentki polskiego wywiadu szpiegującej męża Aleksandra – niemieckiego inżyniera biorącego udział w pracach przy budowie umocnień militarnych m.in. wzdłuż Odry.

Trasa będzie się składać się dziesięciu całkiem nowych odcinków zlokalizowanych na terenie Zielonej Góry. To: Ratusz i rynek, Kapliczka na Winnicy, Wieża Braniborska, Park Tysiąclecia (dawniej Cmentarz Zielonego Krzyża) oraz Szpital Uniwersytecki (dawniej Szpital Bethesda), Wytwórnia winiaków Raetscha, Pomnik winiarki Emmy i dawna willa Beuchelta (dziś siedziba Zarządu Dróg Wojewódzkich), Dom Stanów Ziemskich, Resursa, Wytwórnia win musujących Gremplera oraz Park Piastowski (dawniej Wzgórze Piastów) i Ogród Botaniczny.

Wszystkie epizody (odcinki) zostaną nagrane w formie audiobooków i wzbogacone o "efekty specjalne", dzięki czemu powstaną minisłuchowiska, które turyści będą mogli odsłuchać w wybranym przez siebie czasie, wędrując – pod rękę z hrabiną – po Zielonej Górze, udając się jednocześnie w swego rodzaju podróż w przeszłość.

Uroczyste otwarcie trasy "Wzgórze Piastów. Powrót hrabiny" zaplanowane jest wkrótce i odbędzie się z udziałem autora powieści i trasy, czyli Krzysztofa Koziołka.

Na zdjęciu powyżej: Krzysztof Koziołek podczas pracy nad przygotowaniem trasy.


Partnerem projektu jest Miasto Zielona Góra, Visit Zielona Góra – Informacja Turystyczna  oraz Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry "Winnica". Za jego realizację odpowiada agencja Sudety.pro oraz wydawnictwo Manufaktura Tekstów.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

@miastozg #miastozg #WzgorzePiastowPowrotHrabiny #WzgorzePiastow #KryminalRetro