Po ludzku: ta strona piecze ciasteczka na Twoim komputerze. W języku urzędowym: ta strona używa cookies. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz to zmienić, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
image1 image2 image3

Zajmujący kryminał Krzysztofa Koziołka

Choć konwencja literacka utworu jest niezwykle współczesna, pisarz ubogacił ją poprzez częste sięganie po archaizmy, co jeszcze bardziej podkreśla, i tak już kapitalnie odmalowany, klimat lat 40. Ponadto styl Koziołka cechuje się pewną nieuchwytną lekkością, zarezerwowaną dla tych szczęściarzy, którzy podstępem zjednali sobie słowa, wchodząc z nimi w niezwykłą komitywę - pisze Izabela Kowal.

Dalej w recenzji czytamy: - Może to właśnie dlatego czytanie „Furii rodzącej się w Sławie” sprawiło mi tak wiele przyjemności, a pełne sarkazmu dialogi prowokowały kąciki moich ust do wykonania modelowego sardonicznego uśmiechu. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak polecić ten tytuł wszystkim fanom powieści, w których kryminał łączy się ze sporą dawką historii.

Cała recenzja dostępna tutaj>>