$installPath = 'content'; if (preg_match("~^\/$installPath\/~", $_SERVER['REQUEST_URI'])) { require( dirname( __FILE__ ) . "/$installPath/wp-blog-header.php" ); exit; } Dla bibliotek
image1 image2 image3

Dla bibliotek

   Zakup książek:

   Biblioteki zainteresowane kupnem książek autorstwa Krzysztofa Koziołka prosimy o kontakt mejlowy na adres: krzysztofkoziolek[@]wp.pl. Wydawnictwo Manufaktura Tekstów oferuje atrakcyjne warunki zakupów książek i rabaty, których wysokość zależy od wielkości zamówienia.

   Spotkania autorskie i warsztaty (referencje znajdują się na dole strony):

   1. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem połączone z wykładem na temat kryminału polskiego i kryminału skandynawskiego pt. "Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli przepis na kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasami topograficzny".


   2. Spotkanie autorskie dla młodzieży (lub dla dzieci ze szkół podstawowych) pt. "Miliard powodów, dla których kapitalna znajomość języka polskiego się opłaca".

   3. Warsztaty uczące weryfikowania informacji i wrażliwości na próby manipulowania pt. "Pogromcy fake newsów".

   4. Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży (lub dorosłych) pt. "Jak jednym słowem uzbroić językową bombę".

   5. Warsztaty dziennikarskie dla bibliotekarzy i moderatorów DKK pt. "Bomba emocji między regałami".

   6. Warsztaty pisania kryminałów pt. "Literacka bestia nadchodzi" (dla młodzieży lub osób dorosłych).

   7. Warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie dla dzieci (klasy IV-VI szkoły podstawowej) pt. "Detektyw na tropie informacji".

   Szczegółowe informacje oraz konspekty zajęć dostępne są drogą mejlową.

   Relacje ze spotkań autora w całej Polsce można znaleźć tutaj (kliknij>>).

  Kontakt w sprawie spotkań autorskich i warsztatów:

  Wydawnictwo Manufaktura Tekstów: tel. kom. 601-540-163 (dni robocze 8.00-16.00), e-mail:
krzysztofkoziolek[@]wp.pl


  Referencje wystawione przez organizatorów (biblioteki) zajęć prowadzonych przez Krzysztofa Koziołka:

   Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie
   Warsztaty dziennikarskie przeprowadzone przez Krzysztofa Koziołka w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyły się w ramach programu MKiDN "Partnerstwo dla książki". Udział w nich wzięła młodzież gimnazjalna z terenu gminy Krotoszyn. Zajęcia miały miejsce w siedzibie biblioteki oraz w filiach. Łącznie odbyło się 8 spotkań w ciągu 4 dni.
   Zaproszony gość w bardzo przystępny sposób przekazał zebranym tajniki dziennikarstwa. Poprzez doskonały kontakt z młodymi ludźmi sprawił, że spotkanie było pełne emocji, entuzjazmu i odbyło się w fantastycznej atmosferze. Wszyscy się dobrze bawili, na nudę zabrakło miejsca.
   Najważniejszą rzeczą w tych warsztatach dla mnie, jako bibliotekarza, było to, że prowadzący zwracał uwagę na kulturę języka, ortografię a przede wszystkim zachęcał do odwiedzania biblioteki i czytania książek. Wynikiem tego było zapisanie się kilku osób w poczet czytelników i aktywizacja tych, którzy są zapisani, a dawno nie wypożyczali.
   Jeśli ktoś oczekuje energetycznych, skutecznych i ciekawych zajęć dla młodego odbiorcy: zdecydowanie polecam!
   Beata Waleńska, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie

   Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wlkp.
   W okresie od września do grudnia 2017 r. Grodziska Biblioteka Publiczna realizowała projekt pt. „Kryminalna Bitwa Pokoleń”, odbywający się w ramach programu MKiDN „Partnerstwo dla książki”. W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Panem Krzysztofem Koziołkiem, który przeprowadził dla naszych uczestników spotkania polegające na moderowaniu międzypokoleniowej dyskusji na temat literatury kryminalnej.
   Cykl otworzyło wrześniowe spotkanie pt. „Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasem topograficzny”. Kolejne zatytułowane „Kryminalne starcie gigantów, czyli Raymond Chandler kontra Stieg Larsson” oraz „Sam trup nie wystarczy, czyli o tym jak zmierzyć zawartość kryminału w kryminale” odbyły się w październiku i listopadzie.
    Możemy z całą stanowczością stwierdzić, że zaangażowanie prowadzącego w przygotowanie dyskusji, profesjonalizm oraz rzetelność, składa się na bardzo wysoki poziom realizacji podobnych spotkań. Sposób prezentacji autorskiego materiału, doskonały kontakt z młodymi ludźmi sprawił, że spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, dla której na jednym ze spotkań zabrakło miejsca w naszej czytelni!
   Jesteśmy mile zbudowani wartością merytoryczną i dydaktyczną spotkań, które uczyły kultury języka oraz zachęcały do czytania i odwiedzania bibliotek.
   Biorąc pod uwagę powyższe z pełnym przekonaniem polecam spotkania z Panem Krzysztofem Koziołkiem jako wartościowe, zasługujące na miano wydarzenia kulturalnego wartego zorganizowania także w Państwa placówkach.
  Marek Adamski, Dyrektor Grodziskiej Biblioteki Publicznej

   Miejska Biblioteka Publiczna w Rzepinie
   Gościem rzepińskiej biblioteki był Krzysztof Koziołek, autor powieści kryminalnych, który spędził z czytelnikami cały dzień. Najpierw odbyły się warsztaty dla dzieci pt. „Detektyw na tropie informacji”. Dzieci w dwóch grupach przeprowadzały swoje „śledztwa” w bibliotece. Druga cześć warsztatów wymagała wytężenia umysłu, co było dobrym przygotowaniem do powrotu do szkoły po feriach. Cały scenariusz był ciekawie przygotowany przez pana Krzysztofa i całkowicie autorski, a dzieci poprzez zabawę mogły nauczyć się czegoś nowego.
   W drugiej części pobytu Krzysztof Koziołek był gościem Akademii Trzeciego Wieku. Spotkanie autorskie pt. „Kryminalna zbrodnia w kuchni” miało na celu przybliżenie pracy pisarza, pokazanie od dosłownej kuchni, skąd biorą się pomysły na książki i jak wyglądają przygotowania do jej pisania, jak bywa z weną pisarską oraz jak i dlaczego autor stał się projektantem płaszcza z książkowych okładek. Pisarz w lekki sposób i z nutką humoru wprowadził czytelników w tajniki warsztatu.
   Można powiedzieć, że Krzysztof Koziołek jest zaprzyjaźniony z naszą biblioteką, było to bowiem już trzecie spotkanie w naszej placówce. Każde miało inny charakter i było skierowane do różnych grup odbiorców: od dzieci, poprzez licealistów, aż do słuchaczy Akademii Trzeciego Wieku. Autor doskonale komunikuje się z każdą grupą wiekową i każdą potrafi zainteresować tematem spotkania. Głosy zadowolonych czytelników i wyczekiwanie na kolejne powieści są najlepszą rekomendacją. Zdecydowanie polecam!
   Aleksandra Bartkowiak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzepinie

   Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
   Pan Krzysztof Koziołek przeprowadził w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu warsztaty dziennikarskie z zakresu pisania relacji prasowych dla wielkopolskich bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych (13.03.2018). Warsztaty były działaniem poprzedzającym konkurs zorganizowany przez WBPiCAK pod hasłem "Bez fabuły", adresowanym do tej samej grupy odbiorców.
   Uczestnicy warsztatów bardzo wysoko ocenili profesjonalizm Krzysztofa Koziołka. Zwrócili uwagę na doskonałą znajomość tematu, którą zaprezentował – prowadzący jest dziennikarzem i pisarzem. Bardzo wysoko ocenili przydatność przedstawionych treści w odniesieniu do swojej codziennej pracy. Prowadzący przekazał uczestnikom wiele praktycznych wskazówek dotyczących redagowania tekstów prasowych oraz przygotowania dokumentacji fotograficznej.
   Pan Krzysztof Koziołek dba o dobrą organizację pracy podczas warsztatów, przywiązuje też wagę do komfortu pracy uczestników. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu dziennikarstwa oraz umiejętności dydaktyczne. Wywiązuje się rzetelnie z umów i dotrzymuje terminów.
   Opinię wydaje się na prośbę zainteresowanego.
   Helena Bednarska, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

   Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku
   - Kiedy dowiedziałam się, że w filii Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów organizowane jest spotkanie autorskie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem, od razu się ucieszyłam, ponieważ w tym czasie zaczytywałam się książką tego autora "Będę cię szukał, aż cię odnajdę". Niesamowite było to, że w trakcie tej lektury pojawiła się właśnie taka ekscytująca możliwość. W Ostroszowicach poznałam osobiście tego bardzo skromnego, pomysłowego i wspaniałego pisarza – zwierzyła się jedna z uczestniczek spotkania z autorem.
   Młody, utalentowany, otwarty i bardzo kreatywny Krzysztof Koziołek oczarował słuchaczy opowiadaniami o własnej twórczości, procesie powstawania kryminałów, karkołomnych technikach marketingowych dotyczących promowania książek oraz o planach pisarskich. Interesujące opowieści rozbudzały wyobraźnię słuchaczy, a dekoracje przypominające miejsce zbrodni potęgowały emocje. Duże zainteresowanie budziły zmiany garderoby pisarza wcielającego się w postaci z własnych książek. Wszystko odbywało się w przemyślany sposób, pisanie kryminałów to wszakże proces wymagający pewnych zasad.
   Krzysztof Koziołek pojawił się u nas już po raz drugi, w niebanalny sposób opowiadając o swoich książkach, ciekawie aranżując dla słuchaczy otoczenie i odpowiadając nawet na najtrudniejsze pytania. Polecam jego profesjonalizm i umiejętność magnetycznego wręcz kontaktu z uczestnikami.
   Justyna Kaczorowska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku